Najnowsze badania profesorów neuropsychologii Ake'a i Doubt'a zaowocowały opracowaniem prostej metody przyspieszenia nauki języków obcych.
Badacze, dzięki neuroobrazowaniu mózgu osób uczących się słówek odkryli, że można znacznie przyspieszyć ten proces w zależności od tego, czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem. Związek efektywności nauki z preferowanym stylem nauki jest znany od dawna, jednak dopiero profesorowie Ake i Doubt opracowali test pozwalający na błyskawiczne określenie najwłaściwszego sposobu nauki słówek.
Oto on:
Przeczytaj poniższe zdanie i zanim przejdziesz do dalszej części artykułu pomyśl, które z wyjaśnień uważasz za najbliższe prawdy:
"Marek był bardzo zadowolony z wyprawy do lasu."
a) była piękna pogoda i las wyglądał bardzo ładnie
b) w lesie było cicho i spokojnie
c) las pięknie pachniał mchem i świeżością
Jeśli wybrałeś a) jesteś wzrokowcem i według wskazówek prof. Ake i Doubta prostym sposobem by szybciej nauczyć się słówek jest sześciokrotne przeczytanie po cichu każdego z nich, wraz z tłumaczeniem.
Jeśli wybrałeś b) jesteś słuchowcem i najbardziej pomoże ci przeczytanie każdego słówka na głos - dwa razy głośno, dwa razy cicho i dwa razy sylabizując.
Jeśli wybrałeś c) jesteś kinestetykiem i w tym wypadku najbardziej efektywne będzie sześciokrotne przepisanie każdego słowa różnymi kolorami.
Wskazówki mogą się wydawać proste, jednak na próbie badawczej, która zastosowała się do nich stwierdzono podniesienie efektywności nauki o 23%.
Po szczegóły badania możesz zajrzeć do artykułu "Recent research in neuroimaging of learning processes" w czasopiśmie naukowym "Developmental Cognitive Neuroscience". Franck Ake, Ian Doubt. February 2017, vol 23 s. 1-13
Za swoją pracę naukowcy zostali odznaczeni prestiżową nagrodą nagrodą Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego.
UWAGA!
Twoje zadanie polega na tym, by stwierdzić, czy powyższa informacja jest prawdziwa, czy fałszywa.
Możesz w tym celu skorzystać z naszych wskazówek, jak rozpoznać fake news.
Jeśli uważasz, że powyższy artykuł jest prawdziwy kliknij tutaj.
Jeśli uważasz, że jest fałszywy kliknij tutaj.